Borussia Dortmund wygrała po dreszczowcu!

Borussia Dortmund miała spore problemy w meczu z Werderem Brema, ale ostatecznie dopisała sobie trzy punkty. Wygrała 3:2, kolejnego gola strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Podopieczni Thomasa Tuchela ponownie mają stratę pięciu punktów do Bayernu Monachium.

Borussia jak zwykle miała dużą przewagę w posiadaniu piłki, lecz w pierwszej połowie nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza gości Feliksa Wiedwalda. Dopiero tuż po przerwie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Mogło się wydawać, że od tego momentu gospodarze będą mieli wszystko pod kontrolą. Nic z tych rzeczy.

Werder, który ostatnio gra w kratkę na wyjeździe, niespodziewanie wrócił do gry! Gole strzelili Alejandro Galvez oraz Zlatko Junuzovic i sytuacja BVB zrobiła się nieciekawa. Wtedy jednak wyszła klasa gospodarzy, którzy w pięć minut przesądzili o wyniku. Najpierw wyrównał Shinji Kagawa, a zwycięskiego gola strzelił rezerwowy Adrian Ramos, który na boisku pojawił się zaledwie 120 sekund wcześniej!

Borussia ma stratę pięciu punktów do pierwszego Bayernu Monachium.

Borussia Dortmund - Werder Brema 3:2 (0:0)

Bramki: Aubameyang 53, Kagawa 77, Ramos 82 - Galvez 69, Junuzovic 74.