Bundesliga: Lewandowski ukarany przez sędziego. Piękny gol Ribery'ego!

Robert Lewandowski nie ma w tym sezonie szczęścia do Eintrachtu Frankfurt. Jesienią nie zdobył bramki i jego drużyna zremisowała 0:0, teraz także nie wpisał się na listę strzelców, jednak na pocieszenie jego Bayern Monachium wygrał 1:0. W innych sobotnich spotkaniach padło znacznie więcej goli.

Kibice w Monachium zobaczyli tylko jedno trafienie, ale za to jakie! Najpierw na bramkę strzelał z ok. 17-18 metrów rzadko grający ostatnio Mario Goetze, ale jego uderzenie odbił nogą fiński golkiper gości Lukas Hradecky. Piłka poleciała wysoko do góry, wyskoczył do niej stojący na linii pola karnego Franck Ribery i popisał się ekwilibrystycznym strzałem "nożycami". Tym razem Hradecky był bez szans i piłka wpadła pod poprzeczkę.

"Lewy" grał tego dnia przez 71 minut. W 41. minucie obejrzał żółty kartonik po tym, jak wdał się w przepychankę. Sędzia ukarał w ten sposób także Davida Abrahama.

Jeśli chodzi o pozostałych biało-czerwonych, to na boisku pojawił się tylko Przemysław Tytoń. Bramkarz VfB Stuttgart grał 90 minut i wpuścił dwa gole. Cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Łukasz Załuska z SV Darmstadt 98 i Artur Sobiech z Hannover 96.