Empoli nie sprostało Juventusowi. Grali Skorupski i Zieliński

Piłkarze Juventusu Turyn są nie do zatrzymania w Serie A. W sobotę w 31. kolejce wygrali u siebie 1:0 z Empoli z Piotrem Zielińskim i Łukaszem Skorupskim w składzie. Było to piąte z rzędu zwycięstwo lidera Serie A, a 20 w ostatnich 21 meczach.

Zwycięską bramkę zdobył w końcówce pierwszej połowy Chorwat Mario Mandzukic. Broniąca tytułu "Stara Dama" zgromadziła 73 punkty i wyprzedza o sześć wicelidera Napoli, który swoje spotkanie z Udinese rozegra w niedzielę.

Złą wiadomością dla Juventusu była kontuzja Giorgio Chielliniego w drugiej połowie. Włoch dopiero co wrócił na boisko po kilku tygodniach przerwy spowodowanej urazem. Wygląda na to, że pogłębiły się problemy z łydką, które wyeliminowały go ostatnio z gry.

Zieliński i Skorupski grali od pierwszej do ostatniej minuty. Bramkarz popełnił poważny błąd, kiedy wybiegł przed pole karne by wybić piłkę, ale w nią nie trafił. Zdążył jednak wrócić w ostatniej chwili i zatrzymać Kolumbijczyka Juana Cuadrado. Skorupski był jednak nieoceniony w kilku innych sytuacjach, w tym przy "potrójnej" interwencji w jednej akcji, po strzałach Alvaro Moraty, Kwadwo Asamoah oraz Simone Zazy.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Sassuolo pokonało na wyjeździe zagrożone spadkiem Carpi 3:1 i wciąż liczy się w walce o awans do europejskich pucharów.