Grosicki wciąż w gazie! Gol i asysta Polaka we Francji

Kamil Grosicki po świetnym występie w reprezentacji Polski w meczu z Finlandią udowodnił, że jest w doskonałej formie. Reprezentant Polski przyczynił się w dużym stopniu do zwycięstwa Rennes w potyczce z Reims. Zespół „Grosika” wygrał 3:1, a Polak strzelił gola i zaliczył asystę.

Wychowanek Pogoni Szczecin już w 12. minucie otworzył wynik meczu. Dla czołowego reprezentanta Polski był to już dziewiąty gola ligowym w tym sezonie. Na kolejne trafienie kibice Rennes nie musieli długo czekać. Trzy minuty później Ousmane Dembele podwyższył prowadzenie, a asystę przy golu rewelacyjnego nastolatka zaliczył Grosicki. 28-latek zanotował trzecią asystę w Ligue 1.

Goście w 59. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Aissa Mandi skierował piłkę do bramki Rennes. Jednak osiem minut później Dembele rozwiał nadzieje Reims na korzystny rezultat i ustalił wynik na 3:1. Grosicki opuścił plac gry w 73. minucie. Miejsce Polaka zajął Jeremie Boga.

Rennes po sobotnim zwycięstwie awansowało na 3. miejsce w lidze francuskiej.