Jackiewicz: Syrowatka odrobił lekcję i wytrzymał presję

Sporty walki

Michał Syrowatka (14-1, 4 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Rafała Jackiewicza (48-15-2, 22 KO) na gali Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - Final Call! "Wojownik" powiedział po walce, że jego rywal walczył tak, jak on nie lubi. - Widać, że odrobił lekcje - powiedział w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Jackiewicz sprawił sensację, pokonując Syrowatkę w grudniu 2015 w Ełku. Ten drugi od razu stwierdził, że nie był sobą i chce zmierzyć się z "Wojownikiem" po raz kolejny. Szansa przyszła bardzo szybko, bo już w kwietniu 2016 roku na gali Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - Final Call! Można było martwić się o przygotowanie mentalne Syrowatki, lecz młodszy zawodnik wytrzymał presję i ostatecznie nie pozostawił złudzeń sędziom, którzy jednogłośnie wypunktowali jego zwycięstwo.

Nie mogłem złapać Michała, dobrze poruszał się na nogach. Widać, że odrobił lekcję, walczył tak, jak ja nie lubię, a ja nie zrobiłem tego, co lubię - powiedział w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Jackiewicz zdawał sobie sprawę, że nie był w stanie nawiązać walki ze swoim rywalem, który kompletnie go zaskoczył. - Myślałem, że będzie chciał pójśc na wymianę, lecz tego nie zrobił. Wytrzymał presję, a ja nie mogłem się do niego dobrać - dodał.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie