Jackiewicz - Syrowatka: Udany rewanż! Młodość pokonała doświadczenie

Sporty walki

Michał Syrowatka (14-1, 4 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Rafała Jackiewicza (48-15-2, 22 KO) na gali Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - Final Call! Tym samym zrewanżował się bardziej doświadczonemu zawodnikowi za sensacyjną porażkę w Ełku.

Kiedy obaj pięściarze spotkali się w Ełku pod koniec 2015 roku, mało kto spodziewał się takiego rezultatu. Michał Syrowatka posłał Rafała Jackiewicza na deski już w pierwszej rundzie, więc nokaut powinien być kwestią czasu. "Wojownik" jednak przetrwał i z każdą kolejną minutą wyglądał coraz lepiej. Na tyle dobrze, że w czwartej rundzie znokautował przeciwnika i sprawił bardzo dużą niespodziankę. Syrowatka poniósł pierwszą porażkę w karierze i bardzo chciał rewanżu.

Jego marzenie się spełniło i to na gali Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - Final Call! Od początku obaj byli bardzo skoncentrowani i raczej nie zdawali zbyt wielu ciosów. Syrowatka powtarzał, że o jego głowę nie ma co się martwić, lecz w pierwszych sześciu minutach był trochę spięty. Dopiero później nieco się rozluźnił i od razu był znacznie bardziej precyzyjny. Szybkość była zdecydowanie po jego stronie, co skrzętnie wykorzystywał i nawet jeśli w pierwszje połowie kolejnej rundy to Jackiewicz miał przewagę, to Syrowatka odrabiał straty w drugiej połowie.

Jackiewicz nie potrafił złapać Syrowatki i z każdą kolejną minutą był coraz bardziej sfrustrowany. W ostatnich rundach polował już tylko na jeden, decydujący cios, lecz mu się to nie udało. Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie punktowali zwycięstwo Syrowatki, który udanie zrewanżował się za galę w Ełku.

Michał Syrowatka pokonał jednogłośnie na punkty (96:94, 96:94, 98:92) Rafała Jackiewicza.