Jędrzejczyk zawodniczką roku MMA! Heraklesy przyznane

Sporty walki

Nie mogło być inaczej! Joanna Jędrzejczyk, która przebojem zdobyła serca milionów kibiców na całym świecie w ubiegłym roku wybrana została zawodnikiem roku MMA podczas gali rozdania "Heraklesów" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Inne nagrody trafiły między innymi do Romana Szymańskiego i klubu Berkut Arrachion Olsztyn.

W sobotę 2 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się oficjalna gala rozdania Heraklesów, czyli najważniejszych nagród w polskim MMA - organizowanym przez Forum MMA oraz portal MMARocks.pl. Zaskoczenia być nie mogło: tytuł zawodnika roku, czyli najważniejszej z kategorii otrzymała Joanna Jędrzejczyk, dla której rok 2015 był zdecydowanie przełomowym: została ona jedną z największych gwiazd i najgłośniejszych nazwisk wśród kobiet w największej organizacji na świecie, UFC.

Duże nadzieje wiąże się z Romanem Szymańskim, który został odkryciem roku - czy młody przedstawiciel federacji FEN przebojem przedrze się do polskiej czołówki wagi lekkiej? To nie było zresztą jedyne wyróżnienie dla 22-latka z Poznania: jego walka z Adamem Golonkiewiczem z gali FEN 9: Summer Edition wybrana została walką roku. Gala roku z kolei należała po raz kolejny do organizacji KSW, a za najlepszą wybrano tą, oznaczoną numerkiem 33, na której zmierzyli się Mamed Khalidov i Michał Materla.

Zawodnik roku: Joanna Jędrzejczyk
Walka roku: Roman Szymański vs Adam Golonkiewicz (FEN 9)
Nokaut roku: Karol Bedorf (vs Michał Kita, KSW 33)
Poddanie roku: Marcin Held (vs Alexandr Sarnavskiy, Bellator 136)
Gala roku: KSW 33
Klub roku: Berkut Arrachion Olsztyn
Odkrycie roku: Roman Szymański
Hall of Fame: Piotr Bagiński
Mecenas polskiego MMA: Andrzej Janisz
Zawodnik roku publiczności: Joanna Jędrzejczyk
Walka roku wg publiczności: Michał Materla vs Tomasz Drwal
Amatorski zawodnik roku: Rafał Cejrowski

 

Krótki reportaż z gali w załączonym materiale wideo.

mt, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze