Karne zadecydowały! Polska lepsza od Irlandii, ale na awans na Euro trzeba poczekać

W ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy reprezentacji Polski U-17 w dramatycznych okolicznościach pokonała rówieśników z Irlandii. Biało-czerwoni w regulaminowym czasie bezbramkowo remisowali w Pruszkowie z Wyspiarzami. Jednak w serii rzutów karnych lepsi okazali się podopieczni Bartłomieja Zalewskiego 4:3.

Potyczka z Wyspiarzami była kluczowa dla Polaków w kontekście awansu na Euro, które odbędzie się w Azerbejdżanie w dniach 5-21 maja tego roku. Awansują zwycięzcy swoich grup oraz siedem zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem bramkowym. „Polską” grupę wygrała Serbia, która odniosła komplet zwycięstw.

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego tylko połowicznie stanęli na wysokości zadania. Biało-czerwoni nie potrafili przesądzić losów spotkania na swoją korzyść po 80. minutach. Obie ekipy nastawiły się na ofensywną grę, ale z obu stron zabrakło skuteczności. Bez zarzutu spisywali się dwaj bramkarze, którzy kilkukrotnie uchronili swoje ekipy od utraty bramki.

W serii rzutów karnych Polacy na cztery próby ani razu się nie pomylili. Z kolei Irlandczycy na pięć strzałów dwukrotnie pudłowali. Ostatecznie to biało-czerwoni zwyciężyli 4:3 i wciąż liczą się w walce o awans na ME. W niedzielę okaże się, czy Polacy w gronie siedmiu szczęśliwców drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Polska - Irlandia 0:0 k. 4-3

Polska: Kamil Grabara - Paweł Olszewski, Bartłomiej Gajda (52' Riccardo Grym), Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz, Sebastian Szymański, Tomasz Makowski, Bartosz Wiktoruk (41' Kacper Chodyna), Mikołaj Kwietniewski - Jakub Moder (58' Przemysław Macierzyński)

Irlandia: Mark Travers - Canice Carroll, Dara O'Shea, Declan Rice, Tyreke Wilson - Lee O'Connor, Thomas O'Connor, Jayson Molumby, Daniel McKenna, Michael Murphy (64' Stephen Mallon) - Anthony Scully (71' Glen McAuley)