Real Madryt wygrał El Clasico! Koniec świetnej passy Barcelony

Real Madryt pokonał FC Barcelona 2:1 w 232. El Clasico! Dla podopiecznych Zinedine'a Zidane'a to tym cenniejsze zwycięstwo, że odniesione na stadionie odwiecznego rywala. Dzięki takiemu wynikowi walka o mistrzostwo Hiszpanii znów nabierze rumieńców.

Jeszcze zanim piłkarze rozpoczęli mecz, wszyscy oddali hołd niedawno zmarłemu Johanowi Cruyffowi, który w przeszłości był zawodnikiem i trenerem Dumy Katalonii. Były i kartoniada, i minuta ciszy. - Pamięć o Cruyffie możemy uczcić najlepiej robiąc wszystko to, czego nas nauczył. Chcemy wygrać i zadedykować mu to zwycięstwo - zapowiedział na konferencji prasowej Andres Iniesta, który wraz z kolegami zagrał w specjalnych koszulkach z napisem "Gracies Johan".

Pierwsza połowa rozczarowała. Dwa celne strzały w ciągu 45 minut mówią wszystko. Obie drużyny miały po jednej stuprocentowej sytuacji. W 10. minucie Neymar zagrał wzdłuż bramki do Luisa Suareza. Powinno być 1:0, tymczasem Urugwajczyk nie trafił w piłkę, mając przed sobą pustą bramkę! Tuż przed końcem tej części meczu swoją szansę miał także Karim Benzema. Dostał piłkę na jedenastym metrze, będąc niepilnowanym, po czym uderzył najgorzej jak mógł!

W 54. minucie Messi kapitalnie uderzył z szesnastu merów. Wydawało się, że piłka musi wylądować w siatce, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Keylor Navas! Co się odwlecze, to nie uciecze... Sto osiemdziesiąt sekund później było 1:0! Przy rzucie rożnym Pepe nie upilnował Gerarda Pique, który pokonał bramkarza mocnym strzałem głową.

Goście nie załamali się stratą gola i odpowiedzieli w 62. minucie. Marcelo podał do Toniego Kroosa, ten z piątego metra zagrał wzdłuż bramki, rykoszet i Benzema mocnym, efektownym strzałem pokonał Claudio Bravo.

Końcówka należała zdecydowanie do "Królewskich". W 81. minucie Camp Nou uciszył Gareth Bale, ale tylko na chwilę! Sędzia nie uznał gola Walijczyka, dopatrując się jego faulu na Jordi Albie. To była duża kontrowersja. Cztery minuty później drugiego gola dla gości strzelił CR7! Katalończycy się tego nie spodziewali, tym bardziej, że ich rywale grali już w dziesiątkę. W 83. minucie z boiska wyleciał Sergio Ramos, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Barcelona poniosła pierwszą porażkę od 3 października 2015 roku, licząc wszystkie rozgrywki. Później wygrała 30 i zremisowała dziewięć meczów. W tym czasie zdobyła 122 bramki i straciła zaledwie 23.

Był to 232. w historii mecz Barcelony z Realem. Bilans jest minimalnie korzystniejszy dla "Królewskich" - 93 zwycięstwa, 48 remisów i 91 porażek. W ekstraklasie najlepsze hiszpańskie kluby zmierzyły się po raz 172.; Real wygrał 72 razy, przegrał 68, a remis zanotowano 32-krotnie.

FC Barcelona - Real Madryt 1:2 (0:0)

Bramki: Pique 56 - Benzema 62, Ronaldo 85

Czerwona kartka: Ramos (83, za drugą żółtą)