Sylwestrzak zapewnił skromną wygraną Koronie w Niecieczy

Korona Kielce po pięciu meczach bez zwycięstwa sięgnęła po trzy punkty w meczu wyjazdowym. Kielczanie pokonali 1:0 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza po golu kapitana Kamila Sylwestrzaka. Zespół Marcina Brosza dzięki trzem punktom wyprzedził beniaminka z Niecieczy w tabeli ligowej i obecnie zajmuje 9. miejsce w Ekstraklasie.

Pierwsza odsłona meczu w Niecieczy nie była porywającym widowiskiem. Piłkarze obu ekip nie zaprezentowali właściwie nic ciekawego. Jedyne okazje bramkowe były zakończone niecelnymi strzałami z dystansu. Ani beniaminek, ani podopieczni Marcina Brosza nie chcieli zaryzykować.

Początek drugiej część spotkania nie zwiastował poprawy w grze obydwu drużyn. Do 62. minuty zarówno gospodarze, jak i przyjezdni oddali po pięć strzałów z czego zaledwie jeden był w światło bramki.

W 73. minucie Korona przeprowadziła akcję, która zadecydowała o losach meczu. Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z prawej strony futbolówka trafiła na głowę Bartosza Rymaniaka, który dograł ją do Kamila Sylwestrzaka. Kapitan kielczan pewnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bezradnego Sebastiana Nowaka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: Kamil Sylwestrzak (73')

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Sebastian Ziajka - Dawid Plizga, Bartłomiej Babiarz (88' Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Kupczak, Jakub Biskup (64' Bartłomiej Smuczyński), Patrik Misak (78' Wołodymyr Kowal) - Wojciech Kędziora

Korona Kielce: Dariusz Trela - Kamil Sylwestrzak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw (77' Vladislavs Gabovs), Bartosz Rymaniak - Serhij Pyłypczuk (85' Vanja Markovic), Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanovic, Nabil Aankour, Bartłomiej Pawłowski (66' Łukasz Sierpina) - Airam Cabrera

Żółte kartki: Artem Putiwcew, Jakub Biskup, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak - Rafał Grzelak

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 4595