Były mistrz świata w podnoszeniu ciężarów stosował meldonium

Inne
Były mistrz świata w podnoszeniu ciężarów stosował meldonium
fot. Cyfrasport

W organizmie Białorusina Andreja Rybakau, byłego mistrza świata w podnoszeniu ciężarów w kat. 85 kg, wykryto zabroniony od 1 stycznia tego roku środek meldonium - poinformowano na oficjalnej stronie międzynarodowej federacji (IWF).

Rybakau, mistrz świata z 2006 i 2007 roku, dwukrotny wicemistrz olimpijski (2004, 2008), został tymczasowo zawieszony przez IWF. Grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja.

 

Na razie nie wiadomo, czy zawodnik, który przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zażąda badania próbki "B".

 

Rybakau jest pierwszym białoruskim ciężarowcem, u którego wykryto środek, dotychczas używany wyłącznie przez Rosjan. Grono sportowców, u których stwierdzono meldonium, z dnia na dzień się powiększa i obejmuje przedstawicieli kolejnych dyscyplin. Ostatnio poinformowano o pozytywnym wyniku testu u kolarzy torowych - mistrzyni świata z 2012 roku Anastazji Czułkowej i brązowego medalisty europejskiego czempionatu z 2013 roku Pawła Jakuszewskiego czy piłkarza wodnego Aleksieja Bugajczuka.

 

Ten ostatni został wycofany z drużyny, która za kilka dni w Trieście weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio de Janeiro.

 

Wcześniej "wpadli" m.in. słynna tenisistka Maria Szarapowa, utytułowany panczenista Paweł Kuliżnikow, siatkarz Aleksander Markin, łyżwiarka figurowa Jekaterina Bobrowa, ciężarowiec Aleksiej Łowczew oraz lekkoatleci: sprinterka Nadieżda Kotlarowa, długodystansowcy Andriej Minżulin i Gulszat Fazlietdinowa, a także specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki Olga Wowk.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie