Cafe Futbol: Milik, Zieliński i Kapustka nie zagrają na Euro?

Piłka nożna

Czy Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Bartosz Kapustka zagrają na młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się za rok w naszym kraju? – Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej – powiedział w Cafe Futbol Wojciech Kowalczyk.

- Czy selekcja na przyszłoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy jest już zamknięta? I czy w kadrze znajdą się: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka i Karol Linetty? – zapytał selekcjonera reprezentacji Polski U-21 Marcina Dornę gospodarz CF Roman Kołtoń. – Selekcja oczywiście nie jest zamknięta, bo do turnieju jeszcze ponad rok. Jesienią zagramy kilka ciekawych spotkań i to będzie weryfikacja zawodników i zespołu – stwierdził Dorna i dodał: - Jeśli chodzi o wymienionych zawodników, to warto wspomnieć, że w minionym roku na zgrupowaniach kadry byli: Dawid Kownacki, Tomek Kędziora, Paweł Dawidowicz, Mariusz Stępiński. A więc piłkarzy, którym sztab kadry A poświęca uwagę, jest więcej…

 

Głos w sprawie zabrał także ekspert Polsatu Sport Wojciech Kowalczyk: - Zwycięzca Ligi Mistrzów sprzed roku, Marc-André ter Stegen z Barcelony, grał w młodzieżowej reprezentacji Niemiec. To, że się zagra na wielkiej imprezie, albo odniesie się sukces z klubem, nie oznacza, że nie trzeba przyjechać. Może nie byłoby potrzeby, gdyby mistrzostwa odbywały się na Madagaskarze. Ale będą w Polsce. Nie wyobrażam sobie, aby ci zawodnicy na nich nie grali. Nawet Arek Milik, który musi być liderem – powiedział „Kowal”.

 

Całą dyskusję o utalentowanych reprezentantach zobacz w materiale wideo.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze