MLG Columbus 2016: Luminosity Gaming triumfuje, Na'Vi na kolanach!

E-sport

W wielkim finale MLG Columbus 2016 z pulą nagród o łącznej wartości 1 000 000 dolarów Luminosity Gaming pokonało Natus Vincere 2-0 (19:17 na de_mirage oraz 16-2 na de_overpass). Mecz szczególnie na pierwszej mapie trzymał w napięciu i obfitował w zwroty akcji. Gabriel 'FaLLeN' Toledo i spółka wrócą do swoich domów z kontami bankowymi zasilonymi w sumie o 500 000 dolarów!

Na mapie de_mirage po stronie terrorystów rozpoczęli zawodnicy Luminosity Gaming, którzy zdecydowali się na zaatakowanie bombsite’u B. Tam GuardiaN skrócił dywany i wkrótce posypały się fragi na korzyść Natus Vincere. W pewnym momencie byliśmy świadkami sytuacji 4 vs 2 i wydawało się, że Brazylijczycy nic specjalnego nie stworzą w tej rundzie. Po chwili Canarinhos zadecydowali się rozdzielić i zaatakować rywali z dwóch stron. Akcja powiodła się bowiem proporcja żyjących graczy uległa wyrównaniu. Podłożona została bomba i o mały włos pierwszy punkt nie padł na konto Luminosity. W porę jednak zmobilizował się Flamie, który rozdał dwa headshoty. Kolejne rundy upływały pod znakiem dominacji Natus Vincere. Dopiero przy stanie 6-0 do głosu zaczęli dochodzić Gabriel ‘FaLLeN’ Toledo i spółka i po kilku minutach mieli na koncie trzy wygrane rundy. Wtedy znów inicjatywa zaczęła powracać na stronę NaVi. Kapitalnie spisywał się cały czas wspomniany wcześniej Flamie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11-4.

Po zmianie stron znów straty zaczęło odrabiać Luminosity, a było to aż sześć wygranych rund z rzędu. Wkrótce mieliśmy już rezultat 10-10 i to zmusiło GuardiaN’a i jego kompanów do skorzystania z przerwy taktycznej. Kolejne rundy to obustronna wymiana ciosów, czego efektem był remis! W dogrywce drużyny początkowo szły ‘łeb w łeb’, lecz ostatecznie to Luminosity wyszło na prowadzenie i wygrało pierwszą mapę 19-17!

Drugą lokacją była de_overpass. Tutaj po stronie atakującej rozpoczęli zawodnicy Natus Vincere, którzy od razu zdecydowali się na zaatakowanie bombsite’u B. To początkowo wydawało się dobrym posunięciem, lecz wkrótce znać o swoim geniuszu dał Coldzera, który zdobył trzy fragi i przerwał całkowicie ofensywę rywali. Pistoletówka trafiła na konto Canarinhos. Był to początek serii siedmiu wygranych z rzędu rund! Dopiero w ósmej rundzie odpowiedzieli GuardiaN i jego koledzy. Mimo to obraz gry znacząco się nie zmienił. Nadal nacierali Brazylijczycy. Pierwsza połowa bardzo szybko zakończyła się wynikiem 13-2.

W drugiej odsłonie mapy widzieliśmy w pistoletówce zdecydowanie atakujących bombsite A graczy z Ameryki Południowej. Fragi padały raz za razem … podobnie jak kolejne rundy na korzyść Luminosity. W przeciwieństwie do FaLLeN’a i Fer’a, GuardiaN dziś nie błyszczał i był to jeden z powodów srogiej porażki jego zespołu. Ostatecznie tablica świetlna ukazywała 16-2. Luminosity Gaming wygrało turniej w Columbus i tym samym zgarnia główną nagrodę w wysokości 500 000 dolarów! Miano MVP przyznane zostało Coldzerze, który mógł pochwalić się k/d ratio na poziomie 1,20.