Pierwsza porażka Heleniusa. Efektowny nokaut, Duhaupas zdobył pas WBC Silver! (WIDEO)

Sporty walki
Pierwsza porażka Heleniusa. Efektowny nokaut, Duhaupas zdobył pas WBC Silver! (WIDEO)
fot. PAP

Johann Duhaupas (34-3, 21 KO) pokonał przez nokaut w szóstej rundzie byłego mistrza Europy Roberta Heleniusa (22-1, 13 KO) na gali w Helsinkach. Francuz zdobył tym samym pas WBC Silver w kategorii ciężkiej.

Zdecydowanym faworytem walki był Helenius, który mógł mieć delikatną przewagę na początku walki. To nie był jednak pojedynek do jednej bramki, bo Francuz był dobrze przygotowany i wyczekiwał na jeden cios. Przede wszystkim dać znała betonowa szczęka Duhaupas, który przetrzymał serię mocnych ciosów Fina. A w szóstej rundzie wszystko się zmieniło...

Duhaupas trafił wtedy potężnym prawym prostym, który powalił Heleniusa na deski. Były mistrz Europy był kompletnie zaskoczony i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Olbrzmie zaskoczenie w Helsinkach! Były pretendent do tytułu mistrza świata - Francuz przegrał przed czasem z Deontayem Wilderem we wrześniu 2015 roku - pokazał, że może być świetnym testem dla wielu pięściarzy wagi ciężkiej. A Helenius poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

 

 


Wynik walki:

Johann Duhaupas pokonał przez nokaut w szóstej rundzie Roberta Heleniusa i zdobył pas WBC Silver.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze