Sevilla przegrała, samobójczy gol Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny nie będzie mógł zaliczyć meczu przeciwko Realowi Sociedad do udanych. Choć wywalczył jeszcze rzut karny dla swojej drużyny, to Sevilla i tak przegrała z Realem Sociedad 1:2.

Piłkarze Sevilli zanim przystąpili do meczu z Realem Sociedad wiedzieli już, że Villarreal wygrało na wyjeździe z Eibar 2:1 i odskoczyło im na dziewięć punktów. W praktyce oznaczało to tyle, że czwarte miejsce i awans do Ligi Mistrzów przez ligę stawał się coraz trudniejszy. Jako że Andaluzyjczycy cały czas grają w Lidze Europy i mają szansę na zwycięstwo, czyli bezpośredni awans do LM, to mecz z Realem Sociedad mogli potraktować bardziej ulgowo.

Już w drugiej minucie Real objął prowadzenie. Po zagraniu Asiera Illarramendiego gola strzelił Markel Bergara. Pod koniec pierwszej połowy do siatki trafił Grzegorz Krychowiak... tyle że do własnej! Polak ma wielkiego pecha do Realu Sociedad, bo w pierwszym meczu między tymi drużynami popełnił dwa błędy, które pozwoliły rywalom na zwycięstwo 2:0.

Po przerwie z rzutu karnego gola dla Sevilli strzelił Kevin Gameiro - jedenastkę wywalczył Krychowiak - a kwadrans później z boiska zszedł właśnie Polak, zastąpił go Steven N'Zonzi. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Markela, lecz wynik nie uległ zmianie.

Sevilla - Real Sociedad 1:2 (0:2)