Polacy w swojej grupie mierzyli się z Czarnogórą, Serbią oraz Irlandią. Nasi reprezentanci kolejno wygrali, przegrali oraz zremisowali. W ostatnim spotkaniu po karnych pokonali Irlandczyków, lecz do swojego dorobku mogli dopisać tylko punkt. Końcowa klasyfikacja w grupie była następująca: Serbia (9 punktów), Polska (4 punkty), Irlandia (4 punkty), Czarnogóra (0 punktów).

 

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego, który odbędzie się w Azerbejdżanie, awansowali zwycięzcy grup oraz siedem najlepszych z ośmiu  drużyn z drugich miejsc. W takim układzie Polacy byli najsłabszą ekipą, gdyż pod uwagę brano tylko wyniki z meczów z pierwszą oraz trzecią drużyną w grupie. Podopieczni trenera Zalewskiego liczyli jeszcze na ostatnie mecze eliminacji.

 

Konkretnie chodziło o grupę szóstą. Awans przed trzecią serią gier zapewnili sobie Francuzi, a o Euro walczyli Austriacy (2 punkty po dwóch kolejkach), Islandczycy (1 punkt po 2 kolejkach) oraz Grecy (1 punkt po 2 kolejkach). Na nieszczęście dla naszej reprezentacji w ostatnim spotkaniu Austria dość niespodziewanie pokonała Francję i  razem z ”Trójkolorowymi” zapewniła sobie bilety na Euro.

 

Ponadto na turnieju w Azerbejdżanie zagrają: Dania, Szkocja, Ukraina, Anglia, Włochy, Bośnia i Hercegowina, Niemcy, Holandia, Szwecja, Portugalia, Serbia, Belgia, Hiszpania oraz gospodarze mistrzostw.