WTA w Katowicach: Porażki Polek w kwalifikacjach

Tenis
WTA w Katowicach: Porażki Polek w kwalifikacjach
fot.Cyfrasport

Pięć Polek przegrało sobotnie mecze pierwszej rundy kwalifikacji tenisowego turnieju WTA w Katowicach. W rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju głównym zagrają Agnieszka Radwańska, Paula Kania i Magda Linette.

Do walki o awans stanęła m.in. 14-letnia Maja Chwalińska z Dąbrowy Górniczej, trenująca tenis przez połowę swojego życia. Marząca o wygraniu olimpiady i zawodów Wielkiego Szlema dąbrowianka dostała lekcję tenisa od 32-letniej Słowaczki Danieli Hantuchowej, klasyfikowanej na 180 miejscu w światowym rankingu. Młoda Polka ugrała dwa gemy. W dotychczasowej karierze zarobiła na korcie 68 dolarów, rywalka ponad 10 mln.

 

Wyniki Polek w kwalifikacjach: 
  Weronika Falkowska - Renata Voracova (Czechy) 6:7(1), 4:6 
  Katarzyna Kawa - Waleria Strachowa (Ukraina) 1:6, 6:4, 4:6 
  Maja Chwalińska - Daniela Hantuchova (Słowacja) 0:6, 2:6 
  Wiktoria Kulik - Marketa Vondrousova (Czechy) 1:6, 3:6 
  Katarzyna Piter - Amandine Hesse (Francja) 6:7 (3), 4:6. 
  

 

W turnieju głównym z "jedynką" zagra Agnieszka Radwańska. Jej pierwszą rywalką będzie Słowaczka Magdalena Rybarikova. Paula Kania zagra z zawodniczką wyłonioną w kwalifikacjach. Magda Linette zmierzy się z Aleksandrą Szoszyną. Ukrainka jest halową mistrzynią Polski, która dostała od organizatorów "dziką kartę", podobnie jak Kania.

 

Ubiegłoroczna zwyciężczyni katowickiego turnieju Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, rozstawiona z "dwójką", zagra w pierwszej rundzie z Francuzką Pauline Parmentier.

 

Rywalizacja toczy się w Spodku i połączonym z nim tunelem Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Katowicki turniej (pula nagród 250 tys. dolarów)jest rozgrywany po raz czwarty. Agnieszka Radwańska startowała w dwóch ostatnich latach i za każdym razem odpadała w półfinale.

 

Poprzednią edycję turnieju, w kwietniu 2015, wygrała Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która w finale pokonała Camilę Giorgi 6:4, 6:3. Włoszka w półfinale okazała się lepsza od Radwańskiej.

 

Pierwszą edycję zawodów wygrała Włoszka Roberta Vinci, która w finale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą. Z powodów proceduralnych nie mogła wtedy zagrać Agnieszka Radwańska. W roku 2014 Polka już wystąpiła, odpadając w półfinale z późniejszą triumfatorką, Francuzką Alize Cornet.

 

Pierwszy turniej miał pulę nagród 235 tys. dol., potem wzrosła ona do 250 tys. Pierwsze dwie edycje rozgrywane były tylko w Spodku, w roku 2015 część meczów gościło wybudowane w międzyczasie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze