Zenit górą w meczu na szczycie (WIDEO)

Zenit Sankt-Petersburg ciągle walczy o mistrzostwo kraju! Piłkarze Andre Villasa-Boasa pokonali przed własną publicznością CSKA Moskwa 2:0 i do pierwszego FK Rostow tracą cztery punkty.

Zenit miał przewagę w pierwszych minutach, lecz na skutek choćby pudła Artema Dzyuby nie wyszedł na prowadzenie. Goście starali się odpowiadać, a największe zagrożenie stworzyli po stałym fragmencie gry. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy, lecz w drugiej połowie gospodarze stanęli na wysokości zadania. Przy pierwszej bramce wystarczył przechwyt w środku pola i przytomne prostopadłe podanie Dzyuby do wychodzącego Hulka, który precyzyjnym strzałem w długi róg zdobył bramkę na 1:0.

Hulk ustalił także wynik na 2:0. Zrobił to z rzutu wolnego, lecz tym razem to nie było uderzenie, z jakiego słynie, tylko... rykoszet. Nie zmienia to faktu, że Brazylijczyk zapisał na koncie dwunaste trafienie w sezonie i wraz z Quincym Promesem ze Spartaka Moskwa otwiera klasyfikację strzelców. Ligową tabelę otwiera FK Rostov, który ma jeden punkt przewagi nad CSKA, trzy - nad Lokomotiwem Moskwa, cztery - nad Zenitem oraz sześć - nad Terekiem.

Zenit - CSKA 2:0 (0:0)

Bramki: Hulk 54, 79.