Światowa siatkówka w Zielonej Górze!

Siatkówka
Światowa siatkówka w Zielonej Górze!
fot. PAP

Pierwszy weekend czerwca zapowiada się pod znakiem kobiecej siatkówki w stolicy województwa lubuskiego! W zielonogórskim Centrum Rekreacyjno-Sportowym będzie można zobaczyć w akcji jedne z najlepszych siatkarek świata.

Od 3 do 5 czerwca, właśnie w Zielonej Górze zostanie rozegrany turniej fazy grupowej FIVB World Grand Prix, odpowiednik męskiej Ligi Światowej.

Miłośnicy siatkówki z Zielonej Góry i okolic, powoli mogą już zacierać ręce. Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, że na początku czerwca reprezentacja Polski kobiet w siatkówce zagra w hali CRS w turnieju światowym.

– Złożyliśmy dzisiaj wizytę w Zielonej Górze, by doprecyzować detale organizacyjne turnieju World Grand Prix tzn. żeńskiego odpowiednika Ligi Światowej w siatkówce, który już na początku czerwca zawita do Zielonej Góry. Nasze doświadczenia z organizacji podobnych imprez na ziemi lubuskiej są na tyle dobre, że bez zbędnych ceregieli zdecydowaliśmy się zwrócić o pomoc w organizacji turnieju właśnie w Zielonej Górze. Wszystko wskazuje na to, że za moment podpiszemy umowę między miastem Zielona Góra, województwem lubuskim, oraz związkami piłki siatkowej, lubuskim i krajowych o organizację pierwszego turnieju World Grand prix w Polsce – już na wstępie konferencji powiedział Wojciech Czayka,  dyrektor ds. organizacji imprez międzynarodowych z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Z organizacji turnieju siatkarskiego o randze międzynarodowej  w Zielonej Górze szczególnie cieszył się prezydent Janusz Kubicki.

– Myślę , że mieszkańcy naszego miasta przyzwyczaili się już do tego, że co roku staramy się zorganizować sportową imprezę o randze światowej. W tym roku będzie to siatkówka i nasze siatkarki. Namawiam wszystkich by skorzystali z takiej okazji i przyszli do CRS, bo na pewno frajdy i sportowych emocji na wysokim poziomie nie zabraknie. Jestem dumny z tego, że nasz obiekt ma tyle dobre notowania, iż możemy organizować tu takie zawody – chwalił obiekt przy ul Sulechowskiej prezydent Zielonej Góry.

Zainteresowanie turniejem wyrazili także włodarze województwa, których zdaniem to świetna okazja do promocji naszego regionu.

– Zamierzamy wspólnie z miastem wspólnie uczestniczyć w tym evencie. Na chwilę obecną jest to wydarzenie bez precedensu w naszym regionie. Mam nadzieję, że będzie to dobry nośnik informacji o Zielonej Górze i województwie lubuskim, jako mieście i regionie do których warto przyjeżdżać – przyznał Bogdan Nowak, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Od 3 do 5 czerwca w Zielonej Górze, oprócz reprezentantek Polski zobaczymy w akcji siatkarki z Czech, Kanady i Portoryko. Będzie to jeden z dwóch turniejów (10 – 12 czerwca we Włocławku), który w ramach fazy grupowej FIVB World Grand Prix zostanie rozegrany w Polsce. Trzy najlepsze zespoły z eliminacji i gospodarz zagrają w finale w Bułgarii.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze