Derbowe spotkanie Atromitos - AEK odbyło się 7 lutego. Gospodarze wygrali wówczas 1:0, a po ostatnim gwizdku sędziego kibice tych drużyn starli się ze sobą i z policją. Oprócz odjęcia trzech punktów oraz zamknięcia stadionów na dwa mecze oba kluby zostały ukarane finansowo. AEK musi zapłacić 118 750 euro (kara obejmuje również incydenty z innych meczów), natomiast Atromitos - 71 750 euro. Kluby będą korzystać z prawa do odwołania.

 

Odjęcie punktów może skomplikować plany walczącego o Ligę Mistrzów zespołu AEK. Dwie kolejki przed rozpoczęciem fazy play off (z udziałem drużyn z miejsc 2-5) jego dorobek zmniejszy się z 54 do 51 punktów. Tyle samo punktów ma trzeci w tabeli Panathinaikos Ateny. Zdecydowanym liderem jest Olympiakos Pireus, który już ponad miesiąc temu zapewnił sobie mistrzostwo kraju.

 

Atromitos zajmował ósme miejsce, teraz spadnie na jedenaste.

 

To kolejny w obecnym sezonie przypadek zmniejszenia dorobku punktowego w greckiej ekstraklasie. Jesienią Panathinaikos został ukarany za niewłaściwe zachowanie kibiców przed meczem z Olympiakosem, który miał się odbyć 21 listopada. "Koniczynkom" odjęto trzy punkty, nałożono grzywnę, a rywalowi przyznano zwycięstwo walkowerem.