Główna rywalka Anity Włodarczyk zawieszona za doping!

Inne
Główna rywalka Anity Włodarczyk zawieszona za doping!
fot. PAP

Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Tatiana Biełoborodowa (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Łysenko) została zawieszona za stosowanie niedozwolonych środków. Grozi jej dożywotnia dyskwalifikacja, ponieważ to jej druga wpadka dopingowa.

Rosyjskie media poinformowały, że chodzi o próbkę z mistrzotw świata w... 2005 roku. Została zbadana ponownie i wykryto w niej zabronione substancje. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) nie potwierdza tej informacji, poinformowało jedynie o zawieszeniu utytułowanej zawodniczki.

 

Biełoborodowa była już raz zawieszona na okres dwóch lat (15.7.2007 – 14.7.2009), a także anulowano wszystkie jej rezultaty uzyskane od dnia wykrycia dopingu w jej organizmie.

 

Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje obecnego zawieszenia i czy zostaną anulowane jej wyniki. W ostatnich latach była rekordzistka globu wygrała igrzyska olimpijskie w Londynie (2012) i dwukrotnie zdobyła złote medale mistrzostw świata (2011, 2013).

 

W Londynie srebro wywalczyła Anita Włodarczyk, podobnie jak w MŚ w Moskwie (2013).

 

Biełoborodowa ostatnio miała przerwę w startach, ponieważ w lutym 2015 roku urodziła dziecko. Miała wrócić do rywalizacji na igrzyska w Rio de Janeiro.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie