NHL: Kolejne dwie asysty 44-letniego Jagra

44-letni Jaromir Jagr asystował przy dwóch bramkach dla Florida Panthers w wygranym 4:1 wyjazdowym meczu z Montreal Canadiens w lidze NHL. W punktacji kanadyjskiej wszech czasów czeski hokeista wciąż jest trzeci, ale traci już tylko 21 "oczek" do Marka Messiera.

Na czele klasyfikacji jest inny słynny Kanadyjczyk Wayne Gretzky - 2857 pkt.

Wtorkowe spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla "Panter", bowiem już w 10. sekundzie gola strzelił Fin Aleksander Barkov, po podaniu Jagra. To jego 28. trafienie w sezonie i piąte w czterech ostatnich występach. Między innymi dzięki tym dwóm zawodnikom drużyna z Florydy zapewniła sobie zwycięstwo w Atlantic Division.

Jagr asystował też przy bramce Nicka Bjugstada w 40. minucie, przy stanie 1:1.

Mecz nr 1000. na lodowiskach NHL (384 z rzędu w sezonie zasadniczym od 2011 roku) rozegrał 37-letni Brian Campbell z ekipy Panthers. W historii takim osiągnięciem może pochwalić się 305 zawodników.

We wtorek do play off awansowały trzy kolejne kluby: Minnesota Wild, Tampa Bay Lightning i New York Islanders. Na Zachodzie wyłoniono już komplet (ośmiu) uczestników rywalizacji o Puchar Stanleya, zaś na Wschodzie są jeszcze dwa wolne miejsca.

Z tej trójki zwycięstwo odnieśli tylko hokeiści Islanders. "Wyspiarze" pokonali na wyjeździe najlepszy zespół sezonu Washington Capitals 4:3 (przegrywali 1:3 do 49. minuty) po dogrywce. W 63. minucie gola na wagę sukcesu strzelił Thomas Hickey.

Najskuteczniejszy gracz ligi Rosjanin Aleksander Owieczkin (Capitals) uzyskał dwa gole i powiększył dorobek do 47.