Puchar Polski: Legia łatwo ograła Zawiszę i awansowała do finału

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 2:1 i awansowała do finału Pucharu Polski. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Nemanja Nikolić i Guilherme, dla ekipy z Bydgoszczy trafił Karol Danielak. W finale legioniści zmierzą się z drużyną Lecha Poznań, która w dwumeczu okazała się lepsza od Zagłębia Sosnowiec.

Notująca gorszy okres w lidze drużyna Zawiszy minimalnie uległa wyżej notowanym rywalom. Osłabieni kontuzjami goście z Warszawy zaaplikowali gościom dwie bramki i momentami popełniali błędy niegodne wicemistrzów Polski. Wynik w szesnastej minucie otworzył strzelec trzech bramek z pierwszego pucharowego meczu pomiędzy tymi drużynami - Nemanja Nikolić.

Fatalny błąd przy golu Węgra zanotował kapitan "Zety" Kamil Drygas, który nie spostrzegł w porę nadbiegającego Bartosza Bereszyńskiego i w prostej sytuacji stracił piłkę. Defensor klubu ze stolicy od razu podał do Nikolicia, a ten nie zmarnował szansy i wyprowadził gości na prowadzenie. Bezradni piłkarze Zawiszy mieli ogromny problem z przedostaniem się na połowe Legii, nie mówiąc o stwarzaniu sobie sytuacji do zdobycia gola.

W drugiej połowie ambitniej zaatakował Zawisza. Podopieczni trenera Smółki nie mając nic do stracenia starali się wywierać pressing na obrońcach Legii. To opłaciło się, kiedy na listę strzelców wpisał się wprowadzony w przerwie Karol Danielak. Asystę przy jego golu zapisał Guilherme, który w prostej sytuacji oddał piłkę napastnikowi. Danielak po długim sprincie w ładnym stylu pokonał Malarza. W tej sytuacji opiekun Legii postanowił wzmocnić druga linie i na boisku pojawił się Michał Kucharczyk, który rozkręcił grę swoich kolegów. 10 minut przed końcem na liste strzelców wpisał się Guilherme, który w ten sposób niejako odkupił winy za sytuację po której Zawisza wyrównał stan gry. Wynik już się nie zmienił, Legia w dwumeczu nie dała szans "Rycerzom Pomorza" wygrywająć 6:1.

Finał Pucharu Polski pomiędzy Legią i Lechem zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa: 2:1 (0:1)

Bramki: Danielak 59' -  Nikolić 16', Guilherme 79'

Zawisza: Kowalski, Igumanović, Patejuk (Danieluk 46'), Mica (Widelski 67'), Drygas, Markić, Kamiński, Lewicki (Gajewski 46'), Panauotov, Smektała, Stawarczyk

Legia: Malarz, Broź, Rzeźniczak, Lewczuk (Guilherme 52'), Brzyski, Kopczyński, Pazdan, Bereszyński (Kucharczyk 68'), Saganowski, Aleksandrow, Nikolić (Prijović 73')

Żółte kartki: Lewczuk 26'

Sędzia: Hiroyuki Kimura (Japonia)