Ruch Chorzów ukarany przez Komisję Ligi

Piłka nożna
Ruch Chorzów ukarany przez Komisję Ligi
fot. PAP

Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na Ruch Chorzów karę w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo zamknęła stadion tego klubu na jeden mecz, ale w zawieszeniu do 31 grudnia 2016 roku. To efekt wydarzeń przy okazji spotkania 29. kolejki z Wisłą Kraków (2:3).

Jak poinformowała po środowym posiedzeniu Komisja Ligi, kary zostały nałożone w związku z brakiem zabezpieczenia porządku i zachowaniem kibiców gospodarzy podczas niedzielnego meczu piłkarzy Ruchu i Wisły.

 

Puchar Polski: Legia łatwo ograła Zawiszę i awansowała do finału

 

Jednocześnie dodano w oświadczeniu, że postępowanie w sprawie zachowania kibiców Wisły podczas tego spotkania będzie kontynuowane na następnym posiedzeniu.

 

Ponadto w środę Komisja Ligi m.in. wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie zdarzenia z udziałem Jakuba Tosika z niedzielnego meczu KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice (4:1).

 

"Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że arbiter nie widział zachowania Tosika z 41. minuty meczu. W związku z tym zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi może nałożyć karę dyskwalifikacji na zawodnika. W celu złożenia wyjaśnień Jakub Tosik został wezwany na najbliższe posiedzenie Komisji Ligi" – zaznaczył przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

 

Piłkarz i tak nie wystąpi w najbliższym meczu Zagłębia (ze względu na otrzymanie wcześniej ośmiu żółtych kartek).

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie