Trener polskich piłkarek: Nie mogę przemotywować zespołu

Piłka nożna
Trener polskich piłkarek: Nie mogę przemotywować zespołu
fot. PAP

Polskie piłkarki nożne wznowią eliminacje do mistrzostw Europy czwartkowym meczem z Danią w Tychach. - Problemów z motywacją z oczywistych powodów nie mamy. Raczej trzeba uważać, by nie przemotywować drużyny - powiedział trener Polek Wojciech Basiuk.

Kadrowiczki w sobotę zaczęły zgrupowanie w Gutowie Małym (łódzkie), w środę przeniosły się do Pszczyny.

- Przygotowujemy się w ciszy i skupieniu. Takie spokojne miejsca powodują, że nic nas nie rozprasza, możemy intensywnie pracować. Taki schemat sprawdził się przed meczami ze Słowacją i Mołdawią - dodał selekcjoner.

Polki walkę o prawo gry w ME zainaugurowały w ubiegłym roku wyjazdową porażką z wyżej notowanymi Szwedkami 0:3. Potem na tyskim stadionie w obecności ponad sześciu tysięcy kibiców pokonały Słowaczki 2:0 i wygrały w Mołdawii 3:1.

Reprezentacja Danii na swoją przedmeczową bazę treningową wybrały Sosnowiec.

- Są tam od kilku dni, widać, że też bardzo poważnie podchodzą do spotkania - zauważył Basiuk.

Przyznał, że czwartkowy pojedynek z wyżej notowanym rywalem może pozytywnie „ustawić” dalszą cześć eliminacji.

Jego podopieczne po pojedynku z Dunkami pozostaną w Pszczynie, skąd pojadą do Popradu na kolejny eliminacyjny mecz ze Słowaczkami, który odbędzie się 12 kwietnia. Na początku czerwca czekają je mecze ze Szwecją u siebie i wyjazdowy rewanż z Dunkami.

W trakcie zimowych przygotowań Polki zajęły drugie miejsce w międzynarodowym turnieju na Cyprze, po finałowej porażce z Austrią 1:2. Wcześniej w grupie wygrały z Czeszkami 1:0, zremisowały z Walijkami 1:1 i pokonała Finki 1:0.

Przed wylotem na Cypr biało-czerwone rozegrały trzy spotkania towarzyskie - na wyjeździe z Portugalią 0:1 i 1:0 oraz w Niecieczy z Islandią 1:1.

Najwyżej w rankingu FIFA spośród eliminacyjnych rywalek polskich piłkarek jest sklasyfikowana Szwecja - na szóstym miejscu. Dania jest 18., Słowacja - 43., a Mołdawia - 100. Biało-czerwone plasują się na 29. pozycji.

Eliminacje toczą się w ośmiu pięciozespołowych grupach; awans uzyskają ich zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwie pozostałe drużyny z drugich lokat rozegrają baraż o ostatnie miejsce w ME. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz - Holandia.

Tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec. ME piłkarek zostaną rozegrane po raz 12. Osiem złotych medali wywalczyły Niemki, dwa razy triumfowały Norweżki, raz Szwedki. Polki nigdy nie wystąpiły w turnieju finałowym.

Początek czwartkowego meczu w Tychach o godz. 20. Dzień później Słowacja podejmie Szwecję.

 

Tabela grupy 4. eliminacji ME kobiet:
 
        M pkt bramki
 1. Szwecja  3 9 7-0 
 2. Słowacja 4 6 8-3 
 3. Dania   3 6 5-1 
 4. Polska  3 6 5-4 
 5. Mołdawia 5 0 1-18
 
 Kolejne mecze Polek:
 
 7.04. Polska - Dania 
 12.04. Słowacja - Polska 
 2.06. Polska - Szwecja 
 7.06. Dania - Polska 
 20.09. Polska – Mołdawia.
RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie