Jakub Kosecki nie wróci do Legii Warszawa! Niemcy chcą wykupić Polaka

Piłka nożna
Jakub Kosecki nie wróci do Legii Warszawa! Niemcy chcą wykupić Polaka
fot.PAP/DPA

Sandhausen chce wykupić Jakuba Koseckiego z Legii Warszawa. Działacze oraz sztab szkoleniowy niemieckiego drugoligowca są bardzo zadowoleni z postawy polskiego skrzydłowego w trwającym sezonie. Wydaje się, że klub z Łazienkowskiej nie powinien sprawiać Niemcom trudności w negocjowaniu odnośnie sumy odstępnego za Koseckiego.

Prowadzimy zaawansowane negocjacje na temat wykupienia Koseckiego - wyznał na łamach magazynu "Kicker" prezes SV Sandhausen Otmar Schork. Niemieccy dziennikarze podkreślają jednak, że dla niedużego klubu z 2.Bundesligi wykupienie Koseckiego jest prawdziwą finansową próbą.

Niespełna 26-letni Kosecki ma ważny kontrakt z Legią Warszawa do końca czerwca 2017 roku. Jednak wiele wskazuje na to, że filigranowy zawodnik nie wróci na Łazienkowską, bowiem były legionista dobrze czuje się w Niemczech. Aklimatyzacja w nowym otoczeniu przebiegła bardzo szybko, a do tego Polak praktycznie z miejsca stał się wiodącą postacią Sandhausen. Kontuzja, której Kosecki junior nabawił się na początku grudnia sprawiła, że od tamtej pory nie może w pełni zaprezentować swoich umiejętności. Problemy zdrowotne i obniżka formy nie sprawiły, że władze klubu straciły entuzjazm co do transferu Kosy.

Początek sezonu w wykonaniu Sandhausen na zapleczu Bundesligi był brawurowy, ale obecnie drużyna Koseckiego plasuje się na 13. miejscu i wciąż nie może być pewna ligowego bytu.

Jakub Kosecki jest wyceniany na około 800 tysięcy euro, ale mówi się, że Niemcy musieliby zapłacić Legii połowę tej kwoty.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze