Fogiel: Platini czeka na wyrok

Piłka nożna
Fogiel: Platini czeka na wyrok
fot. PAP

Michel Platini za kilka dni powinien poznać decyzję TAS (Trybunału Arbitrażowego Sportu) w Lozannie. Ostatnio bardzo mało udziela się w mediach. Zrobił jednak wyjątek i wczoraj przed meczem PSG-Manchester City udzielił wywiadu sportowej stacji BeInSport). Wypowiedział się o trudnej sytuacji w jakiej się znajduje, ale poruszył również wiele innych tematów, chociażby o Karimie Benzemie.

Do Euro pozostały już tylko dwa miesiące, a Platini jest dalej zawieszony (przez FIFA) we wszystkich funkcjach związanych z futbolem. Konsekwencją może być jego nieobecność na stadionach Euro, a szczególnie na meczu inauguracyjnym: 10 czerwca na Stade de France (Francja - Rumunia). Przecież fakt,  ze Francja otrzymała rolę gospodarza, to w głównej mierze zasługa Platiniego:  "Euro 2016 to moje dziecko, jeszcze nie wiem czy będę mógł wziąć udział w imprezie. Moje zawieszenie to wielki skandal, to ogromna niesprawiedliwość, niektórzy ludzie chcieli mnie skrzywdzić, trudno takie życie… Ale dlaczego? Może nie chciano, abym objął władzę w światowym futbolu, bo naprawdę zamierzałem wprowadzić radykalne zmiany. Więc zagrali nielojalnie w stosunku do mnie, to haniebne''.

 

Kapitan reprezentacji Trójkolorowych, z którą sięgnął po tytuł mistrza Europy 1984, nie chciał natomiast poruszyć wrażliwego tematu Panama Papers (konto w rajach fiskalnych), gdzie jego nazwisko jest wymienione obok Lionela Messiego czy Gianni Infantino.  Ale chętnie rozmawiał o reprezentacji Francji,  po ostatnich dobrych występach Trójkolorowych przeciwko Holandii (3:2) i Rosji (4:2).

 

"Francja ma aktualnie uzdolnione pokolenie piłkarzy, trenera który dobrze zna swój fach. Na pewno zbuduje coś ciekawego"- uważa zawieszony szef europejskiego futbolu.

 

Na temat Benzemy Platini powiedział, że to Didier Deschamps podejmie decyzje. On sam nie zalicza jednak Karima Benzemy do najwyższej półki światowych piłkarzy : "Są piłkarze, którzy grają w wielkich klubach, ale nie można powiedzieć,  że Benzema to wielki piłkarz kiedy gra u boku Ronaldo. Jest bardzo dobry ale gwiazda Realu to Ronaldo". Deschamps podejmie decyzje co do jego przydatności. Ja, kiedy byłem selekcjonerem zawsze miałem kłopoty z tysiącami porad osób trzecich, to było niezręczne, wiec uważam, że to selekcjoner ma podjąć ostateczną decyzję, mam do Didiera pełne zaufanie".

 

Przypomnijmy, że decyzje w sprawach Platiniego, jak i Benzemy mają zapaść już niebawem (15 kwietnia).

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze