Janosz najszybszy po pierwszym dniu testów GP3 w Walencji

Moto
Janosz najszybszy po pierwszym dniu testów GP3 w Walencji
fot. Materiały prasowe

Artur Janosz zakończył w czwartek pierwszy z dwóch dni oficjalnych testów serii GP3 w Walencji z najlepszym rezultatem. Polak był o dwie dziesiąte sekundy szybszy od autora drugiego czasu.

Po udanych testach w portugalskim Estoril, gdzie Artur regularnie utrzymywał się w ścisłej czołówce, przygotowujący się do swojego drugiego sezonu w przedsionku Formuły 1 Polak rozpoczął w czwartek kolejne oficjalne jazdy GP3, tym razem w hiszpańskiej Walencji.

 

22-letni kierowca włoskiej ekipy Trident uzyskał najlepszy czas pierwszego dnia na pół godziny przed końcem pierwszej, porannej sesji, podczas której przejechał łącznie 30 okrążeń.

 

Jego wynik, 1:21.755, pozostał niepokonany przez resztę dnia. Podczas drugiej, popołudniowej sesji Janosz skupiał się na symulacji wyścigu, pokonując tym razem aż 42 okrążenia. Pod koniec sesji Artur próbował przejechać jeszcze kilka kółek kwalifikacyjnych, ale z uwagi na spory tłok na torze nie był w stanie poprawić swojego porannego czasu.

 

W czwartek tylko czterech z 24 kierowców pokonało barierę minuty i 22 sekund. Autor drugiego czasu dnia, Brytyjczyk Matthew Perry, stracił do Janosza blisko dwie dziesiąte sekundy.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze