Rajdowe ME: Drugia pozycja Kajetanowicza, Breen na czele

Moto

Broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) jest drugi po pięciu odcinkach specjalnych Rajdu Irlandii, drugiej rundy mistrzostw Europy. Prowadzi Irlandczyk Craig Breen (Citroen DS3 R5).

Kajetanowicz traci do lidera 36,1 s. Trzeci jest Brytyjczyk Alastair Fisher (Ford Fiesta R5) - strata 41,7 s.

 

"Piąty odcinek był bardzo trudny. Dużo stojącej wody, a jedziemy jako pierwsi, więc mamy jej najwięcej. Nie znamy tych odcinków i nie wiemy gdzie może stać woda, gdzie jest ślisko. To jak survival" - powiedział Kajetanowicz, który na tym OS-ie stracił do zwycięzcy Breena 10 s.

 

Pecha miał Walijczyk Elfyn Evans (Ford Fiesta R5), który wygrał w piątek dwa poranne odcinki specjalne Circuit of Ireland Rally. Na trzecim doszło do awarii, Evans się zatrzymał i jazdy już nie mógł kontynuować.

 

W rajdzie nie jedzie lider mistrzostw Europy Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który miał poważną kraksę podczas testów.

 

W piątek wieczorem kierowcy mają do przejechania jeszcze widowiskowy superoes o długości 2,4 km.

 

Pierwsza edycja Rajdu Irlandii została rozegrana w 1931 roku. Trasa imprezy miała wtedy ponad 1000 mil. W 1991 roku Rajd Irlandii po raz ostatni był rundą mistrzostw Wielkiej Brytanii, 25 lat temu triumfował późniejszy mistrz świata – Colin McRae.

 

W piątek kierowcy przejadą sześć OS-ów, a w sobotę osiem. Pierwsza załoga na mecie w Belfaście pojawi się w sobotę o godz. 19.07.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze