Sobiech wraca do gry! Gol Polaka w Bundeslidze

Artur Sobiech zdobył bramkę dla Hannoveru 96 w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Herthą Berlin. Polak wyszedł w pierwszym składzie drużyny Daniela Stendla i dał wyrównanie swojej ekipie. Dla byłego piłkarza m.in. Polonii Warszawa było to czwarte trafienie w tym sezonie Bundesligi.

Sobiech ostatni raz pojawił się na boisku w lidze niemieckiej pod koniec lutego. Od tego czasu Polak nie zagrał już ani minuty. Słabe wyniki w ostatnich spotkaniach spowodowały, iż zarząd klubu z Hanoweru podziękował za współpracę Thomasowi Schaafowi. Jego miejsce zajął Daniel Stendel i już w debiucie postawił na Sobiecha.

Polak w 18. minucie otrzymał dobre podanie od Hiroshiego Kiyotake i dał wyrównanie swojej ekipie. Wcześniej na prowadzenie Herthę wyprowadził Vedad Ibisević. Po przerwie trafienie dla Hannoveru zaliczył Manuel Schmiedebach. Wynik na 2:2 ustalił Salomon Kalou. Sobiech na boisku spędził pełne 90 minut.

Po serii pięciu porażek z rzędu drużyna z Hanoweru w końcu zdobyła punkt. Mimo to, podopieczni Stendla w dalszym ciągu okupują ostatnie miejsce w tabeli i już tylko cud uratuje ich przed spadkiem.

Hertha Berlin – Hannover 96 2:2 (1:1)

Bramki: Ibisević 3’, Kalou 72’ – Sobiech 18’, Schmiedebach 58’