Bundesliga: Lewandowski z asystą. Bayern Monachium wygrał w Stuttgarcie

W sobotę w Stuttgarcie byliśmy świadkami pojedynku Przemysława Tytonia i Roberta Lewandowskiego. Chociaż "Lewy" nie znalazł sposobu na pokonanie swojego kolegi z reprezentacji Polski, to i tak schodził z boiska w lepszym humorze. Bayern Monachium wygrał 3:1 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi.

Tytoń i Lewandowski spędzili na boisku po 90 minut. W 89. minucie "Lewy" zaliczył asystę. Snajper Bayernu Monachium podał do Douglasa Costy, który zdecydował się na strzał zza pola karnego w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Tytonia. Ten nie zdołał sięgnąć piłki.

Jeśli chodzi o innych Polaków, to Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) i Łukasz Załuska (SV Darmstadt 98) całe 90 minut spędzili na ławce rezerwowych. Obaj mają jednak powody do zadowolenia, bo ich drużyny dopisały sobie po trzy punkty.