Boca Juniors podejmowała w piątek boliwijski Bolivar. Argentyńczycy dzięki zwycięstwu 3:1 wskoczyli na drugie miejsce w grupie trzeciej Copa Libertadores i awansowali do kolejnej fazy. Duży udział w sukcesie miały dwie dawne gwiazdy europejskich klubów. Ferdando Gago i Carlos Tevez.

Pierwszy otworzył wynik spotkania, drugi go podwyższył. Ale w jakim stylu! Tevez popisał się ponad 70-metrowym rajdem, zupełnie w stylu Diego Maradony - w tym zakresie największego specjalisty. Na tym jednak nie koniec.

Były gracz Juventusu zakończył akcję dwukrotnym "przełożeniem" sobie rywala. To już z kolei domena Zlatana Ibrahimovicia, który coś podobnego zrobił przed laty w Ajaksie Amsterdam. No, tylko, że z pięcioma rywalami... Obaj panowie - Tevez i Zlatan (34 lata) - udowadniają, że wiek na boisku nie ma żadnego znaczenia.
Boca zapłaciła za Teveza 6,5 miliona euro. Okazaja fantastyczna, zważając na to, że portal transfermarkt.de wyceniał go na 23 miliony. Argentyńczyk momentalnie się spłacił - w 22 meczach dla nowego-starego klubu zdobył już osiem bramek i zaliczył cztery asysty.