Wysokie zwycięstwo Realu Madryt. Ligowe przełamanie Jamesa

Real Madryt rozgromił na Santiago Bernabeu SD Eibar 4:0 i wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Zinedine'a Zidane'a zbliżyli się do FC Barcelona, która w sobotę wieczorem podejmie na wyjeździe Real Sociedad, na dystans czterech punktów. Swojego siódmego gola w tym sezonie strzelił James Rodriguez. Ostatni raz kolumbijski piłkarz wpisał się na listę strzelców w lidze 13 lutego br. w meczu z Athletic Bilbao.

To było łatwe, przyjemne, a przede wszystkim wysokie zwycięstwo "Królewskich", którym w jakimś stopniu udało się zmazać plamę po przegranym starciu z VfL Wolfsburg 0:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Wygrana pozwoliła zmniejszyć straty do przewodzącej w tabeli Barcelony.

James, który w ostatnich trzech meczach spędził na boisku zaledwie 20 minut, w spotkaniu przeciwko Eibar zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i strzelił pięknego gola z rzutu wolnego już na samym początku rywalizacji.

Szkoleniowiec gospodarzy, który zapowiadał roszady w składzie po meczu z Wolfsburgiem, nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Sergio Ramosa oraz leczących urazy Karima Benzemy i Raphaela Varane'a. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Gareth Bale, a do pierwszego składu wskoczył Isco. Między słupakmi w drużynie Realu wystąpił Kiko Casilla.

Real Madryt - SD Eibar 4:0 (4:0)

Bramki: James 5', Vazquez 18', Ronaldo 19', Jese 39'

Real: Kiko Casilla - Daniel Carvajal (Danilo 63'), Pepe, Nacho, Alvaro Arbeloa - Isco, Casemiro (Mateo Kovacić 54'), James Rodriguez, Lucas Vazquez, Cristiano Ronaldo - Jese Rodriguez (Borja Mayoral 75')

Eibar: Ander Riesgo - Asier Capa, Aleksandar Pantić (Borja Baston 36'), Ivan Ramis, Antonio Luna - Gonzalo Escalante, Dani Garcia, Keko (Izet Hajrović 75'), Adrian Gonzalez, Jota Peleteiro (David Junca 46') - Sergi Enrich