1 liga: Konwiński po czterech latach opuszcza Kluczbork

Piłka nożna
1 liga: Konwiński po czterech latach opuszcza Kluczbork
fot. mkskluczbork.pl

Trener Andrzej Konwiński złożył rezygnację z funkcji trenera MKS-u Kluczbork. Jak poinformował prezes klubu Zdzisław Sarnicki, rezygnacja ta została przyjęta. Ostatnim meczem szkoleniowca, który trenował zespół od 12 maja 2012 roku, była sobotnia przegrana z Pogonią Siedlce 0:3. MKS Kluczbork zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli 1 ligi.


W niedzielę zarząd MKS-u Kluczbork spotkał się na specjalnym zabraniu, na którym podjęto działania mające na celu pozyskanie nowego szkoleniowca biało-niebieskich.

- W imieniu władz klubu serdecznie dziękuję Andrzejowi za wkład pracy, jaki włożył w wyniki osiągane przez nasz klub. Doceniamy jego decyzję, do której podchodzimy z pełnym zrozumieniem i szacunkiem. Myślę, że osiągniemy porozumienie, co do formy jego odejścia - powiedział sternik MKS-u.

- Decyzję tę podjąłem w sobotę po meczu z Pogonią Siedlce. Uważam, że dla dobra klubu jest to decyzja właściwa. Starałem się wykonywać swoją pracę najlepiej jak tylko potrafię, ale niestety nie przedkładało się to na wyniki. Uważam, że drużynie potrzebny jest nowy bodziec i tylko tak jest w stanie osiągnąć postęp oraz uratować się przed spadkiem z 1 ligi - skomentował swój wybór trener.

Andrzej Konwiński objął drużynę 12 maja 2012 roku i był jednym z najdłużej pracujących trenerów szczebla centralnego rozgrywek w Polsce. Na poziomie Ekstraklasy, 1, 2 oraz 3 ligi, dłużej pracuje tylko Ireneusz Mamrot z Chrobrego Głogów - od grudnia 2010 roku.

RH, Polsat Sport, mkskluczbork.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze