Awantura na meczu Polska - Tunezja! Trzech zawodników wykluczonych

Podczas rozgrywanego w Gdańsku meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Polska - Tunezja doszło do awantury z udziałem zawodników obu ekip. Na parkiecie zrobiło się gorąco. W efekcie Michał i Bartosz Jureccy, jak również Tunezyjczyk Sobhi Saied zostali wykluczeni.

W 35. minucie meczu, przy stanie 17:14 dla Polski, na parkiecie zrobiło się bardzo gorąco. Doszło do spięcia Przemysława Krajewskiego i Michała Jureckiego z zawodnikiem rywali Sobhi Saiedem. Sędziowie nie potrafili stłumić tego incydentu w zarodku i po chwili do kłótni włączyło się więcej zawodników obu ekip, gorąco reagowali również ci siedzący na ławce rezerwowych.

W efekcie tej awantury Michał Jurecki, Bartosz Jurecki  i Tunezyjczyk Sobhi Saied zostali wykluczeni na 2 minuty. Atmosfera na parkiecie zrobiła się gęsta: jeszcze dwie minuty po incydencie  Oussama Hosni prowokował publiczność po zdobyciu bramki. Wybuch całego zamieszanie może dziwić w sytuacji, gdy obie drużyny nie walczyły już o stawkę, jedynie o prestiż: zarówno Polska, jak i Tunezja kwalifikację olimpijską wywalczyły po dwóch kolejkach spotkań.

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.