Eredivisie: Czerwona kartka Golli, debiut Bednarka (WIDEO)

Wojciech Golla nie może się jeszcze pochwalić golem, ani asystą w Eredivisie, ale do żółtej kartki dołożył w niedzielę czerwoną. Polak wyleciał w 88. minucie meczu FC Utrecht - NEC Nijmegen (3:1) za faul taktyczny.

Zawodnik aspirujący do reprezentacji Polski wybiegł w podstawowym składzie. Był to jego drugi mecz po powrocie do "jedynki" i 27. w tym sezonie Eredivisie. Golla w 88. minucie, gdy wynik spotkania był już ustalony, popełnił faul taktyczny na stoperze Timo Letschertcie. Sędzia Ed Peter Janssen był bezwzględny.

Niedzielna porażka była dla NEC kluczowa w walce o europejskie puchary. W jej rezultacie, Utrecht odskoczył zespołowi Golli na cztery punkty, plasując się na czwartej pozycji w Eredivisie, a klub z Nijmegen spadł na dziewiąte miejsce, wyprzedzony przez Vitesse Arnhem i PEC Zwolle.

Warto odnotować, że cały mecz w barwach Utrechtu rozegrał bramkarz Filip Bednarek. Polak od sezonu 2011/12 figurował w składzie FC Twente Enschede, ale zadebiutował w Eredivisie dopiero w niedzielę. Bednarek trafił do FC Utrecht przed sezonem.

FC Utrecht - NEC Nijmegen 3:1 (1:1)
Bramki: Boymans 4, Barazite 70, Haller 73 - Kane 44.

Kartkową sytuację Wojciecha Golli obejrzysz w załączonym materiale wideo.