W składach obu drużyn znajdziemy wiele gwiazd światowej siatkówki. Obie ekipy z pewnością liczyły w tej imprezie na więcej, ale też swe półfinałowe boje przegrały dosyć wyraźnie.

 

Siatkarki Fenerbahce - lidera tureckiej ekstraklasy po sezonie zasadniczym, mimo wyrównanej walki na przestrzeni setów, przegrały 0:3 z VakifBankiem Stambuł; nieco poniżej oczekiwań wypadły w tej konfrontacji wiodąca zawodniczka Fenerbahce: Yeon-Koung Kim. Czy Koreanka zrehabilituje się w grze o brązowy medal? 

 

Siatkarki Dynamo, również po trzysetowym starciu, musiały uznać wyższość gospodyń Final Four - Pomi Casalmaggiore. Zagadką była nieobecność w szeregach mistrzyń Rosji dwóch czołowych zawodniczek tej druzyny: Jekateriny Gamowej i Jewgieniji Starcewej. Oficjalny komunikat głosi, że powodem tych absencji było zatrucie pokarmowe. Czy zdołają powrócić na bój o trzecie miejsce?


Transmisja meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Mistrzyń Fenerbahce Grundig Stambuł - Dynamo Kazań w niedzielę, 10 kwietnia na Polsatsport.pl od godziny 14.30.