Jaki ojciec, taki syn! Conor Benn wygrywa w debiucie (WIDEO)

Sporty walki

Conor Benn (1-0, 1 KO) - syn Nigela, byłego mistrza świata WBO w kategorii średniej oraz WBC w wadze superśredniej - na sobotniej gali w Londynie zadebiutował na zawodowym ringu w wadze superlekkiej. Już w pierwszej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Ivailo Boyanova (2-4-1, 0 KO).

Nigel Benn walczył na przełomie lat 80' i 90'. W 1990 roku sięgnął po tytuł mistrza świata WBO w wadze średniej, pokonując przez techniczny nokaut Douga Dewitta. Obronił go tylko raz, a później przegrał przez TKO z Chrisem Eubankiem, co było dla niego sygnałem, by szukać szczęścia w innej dywizji. W 1992 roku stanął przed szansą sięgnięcia po pas mistrzowski WBC w wadze superśredniej. Skorzystał z niej, pokonując Mauro Galvano. Tytuł stracił dopiero 4 lata później, a po trzech porażkach z rzędu zakończył karierę.

Teraz na salony wchodzi jego syn. Nigel jest zdania, że Conor w ciągu najbliższych dwóch lat stanie przed szansą wywalczenia mistrzostwa świata. A przecież ten chłopak ma dopiero 19 lat! Były mistrz przytoczył też ciekawę historię, kiedy obaj sparowali, a Nigel miał 15 lat. Choć ojciec był 20 kilogramów cięższy, to syn przyjmował jego ciosa, a oddawał z nawiązką...

Conor Benn na zawodowym ringu zadebiutował więc w sobotę na gali Joshua - Martin. Jego rywalem był Ivailo Boyanov. Anglik poradził sobie znakomicie i wygrał przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie! Po walce z radością pozował do zdjęć razem z ojciec, który pękał z dumy.

 

Wynik walki:

Conor Benn pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Ivailo Boyanova.

Skrót walki, a także radość Conora Benna w załączonym materiale wideo!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze