Joshua znokautował Martina i został nowym mistrzem świata IBF!

Sporty walki

Anthony Joshua (16-0, 16 KO) nowym mistrzem IBF w wadze ciężkiej! Anglik znokautował w drugiej rundzie Charlesa Martina (23-1-1, 21 KO) w głównym wydarzeniu na gali w Londynie.

Na tę walkę czekali wszyscy kibice boksu nie tylko w Anglii czy Europie. To był pojedynek, który elektryzował cały świat. Z jednej strony mistrz świata IBF Charles Martin, a z drugiej - największa nadzieja wagi ciężkiej Anthony Joshua. Wyraźnym faworytem bukmacherów był pretendent, lecz wielu ekspertów przestrzegało przed lekceważeniem Martina. Problem polegał na tym, że po jego ostatnim pojedynku z Wiaczesławem Głazkowej, kiedy sięgnał po wakujący pas IBF, nie można było ocenić jego realnej siły, gdyż Ukrainiec nie był w stanie walczyć na skutek kontuzji.

Na ważeniu było dużo śmiechu, choć wcześniej wypowiadali się o sobie raczej ostro. Kiedy już doszło do wyjść do ringu widać było, że obaj aż się gotowali do walki. Joshua nastroił kibiców legendarną piosenką rapera Notoriousa B.I.G. "Mo money. mo problems", a Martin zaskoczył wszystkich nietypowym ubiorem związanym ze swoim przydomkiem "Prince".

Joshua zapowiadał, że w tej walce będzie precyzyjny jak chirurg i od początku było widać, że jest wyluzowany, skoncentrowany i pewny siebie. To on rządził od pierwszej sekundy i mocno wstrząsnął Martinem już w premierowej rundzie. W kolejnym starciu było już po wszystkim - Anglik dwa razy posłał rywala na deski, a sędzia nie pozwolił na kontynuowanie pojedynku. Za każdym razem Martin wstawał w ostatniej chwili, by zyskać na czasie, a walkę kończył z niedowierzaniem i sarkastycznym uśmiechem.

 

Stało się: Anthony Joshua nowym mistrzem świata IBF w wadze cięzkiej!

 

 

Wynik walki:

Anthony Joshua pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Charlesa Martina.

34 Rounds. 16 Fights. 1 World Title. 󾓑 #AndTheNew

Opublikowany przez Anthony Joshua na 9 kwietnia 2016
jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze