Liverpool zdeklasował Stoke! ”The Reds” ciągle w grze o europejskie puchary

Liverpool pokonał na Anfield Stoke City 4:1. Świene spotkanie zaliczył Divock Origi, który pojawił się na boisku w drugiej połowie I zdążył strzelić dwa gole. Ponadto bramki dla ”The Reds” zdobyli Alberto Moreno oraz Daniel Sturridge. Podopieczni Jurgena Kloppa pokazali, że chcą powalczyć o grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Stoke w tabeli Premier League wyprzedzało Liverpool zaledwie o dwa punkty, przy czym ”The Reds” mają dwa mecze rozegrane mniej. Drużyna Jurgena Kloppa w dalszym ciągu liczy się w walce o europejskie puchary, a  ekipa ”The Potters” zapewne zakończy sezon w środku stawki, podobnie jak w ostatnich kilku sezonach.

Niemiecki szkoleniowiec postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się piłkarze, którzy w bieżącym sezonie grali mniej  m.in. 19-letni Oluwaseyi Ojo, Kevin Stewart czy też doświadczony Kolo Toure.

Wynik już w 8. minucie otworzył Moreno, który mocnym strzałem z dystansu zaskoczył Jakoba Haugaarda. Goście odpowiedzieli za sprawą Bojana Krkicia, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Xherdana Shaqiriego. Nie był to koniec strzelania w pierwszej połowie. Świetną akcję na lewej stronie przeprowadził Ojo, po czym idealnie dośrodkował na głowę Sturridge’a i było 2:1.

Młody Anglik, który zanotował asystę opuścił boisko w przerwie meczu. W jego miejsce na murawie pojawił się Divock Origi i już pięć minut po wznowieniu gry Belg zdobył bramkę. W 65. minucie dołożył kolejną. Były piłkarz Lille ruszył lewą flanką, i po chwili posłał piłkę w pole karne. Dośrodkowanie zamieniło się w strzał i zmyliło bramkarza gości, który po raz czwarty musiał wyjmować futbolówkę z siatki.

Liverpool – Stoke City 4:1 (2:1)

Bramki: Moreno 8’, Sturridge 32’, Origi 50’, 65’ – Krkić 22’