Eliminacje piłkarskich ME: Ważny mecz reprezentacji Polski

Piłka nożna
Eliminacje piłkarskich ME: Ważny mecz reprezentacji Polski
fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zakończyła w poniedziałek zgrupowanie w Pszczynie przed wtorkowym meczem eliminacji mistrzostw Europy ze Słowacją w Popradzie. "Czeka nas ważne dla układu tabeli, trudne spotkanie" – powiedział trener Wojciech Basiuk.

Polki w czwartek zremisowały w Tychach z Danią 0:0 po bardzo wyrównanym pojedynku, Słowaczki dzień później u siebie przegrały z liderem grupy Szwecją 0:3.

 

„Byłem na tym meczu, mamy analizy, swoje przemyślenia. Na pewno będzie ciężko, chociaż od strony mentalnej jesteśmy pewnie w lepszej sytuacji po remisie” – dodał selekcjoner. W 20-osobowej kadrze nie zaszły żadne zmiany.

 

„Na szczęście nikt nie narzeka na żaden uraz. Musimy zagrać we wtorek jeszcze lepiej niż z Danią. A przede wszystkim skuteczniej, bo zbyt wielu sytuacji bramkowych może nie być” – zaznaczył Basiuk.

 

W spotkaniu z wyżej notowanymi Dunkami biało-czerwone mogły pokusić się o wygraną, jednak nie potrafiły wykorzystać kilku dobrych okazji.

 

Polki walkę o prawo gry w ME zainaugurowały w ubiegłym roku wyjazdową porażką z wyżej notowanymi Szwedkami 0:3. Potem na tyskim stadionie pokonały Słowaczki 2:0 i wygrały w Mołdawii 3:1.

 

„W Mołdawii wygraliśmy, ale do przerwy było 0:0, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego” – przypomniał Basiuk.

 

Na początku czerwca jego podopieczne czekają spotkania ze Szwecją u siebie i wyjazdowy rewanż z Dunkami.

 

Najwyżej w rankingu FIFA spośród eliminacyjnych rywalek polskich piłkarek jest sklasyfikowana Szwecja - na szóstym miejscu. Dania jest 18., Słowacja - 43., a Mołdawia - 100. Biało-czerwone plasują się na 29. pozycji.

 

Eliminacje toczą się w ośmiu pięciozespołowych grupach; awans uzyskają ich zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwie pozostałe drużyny z drugich lokat rozegrają baraż o ostatnie miejsce w ME. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz - Holandia.

 

Tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec. ME piłkarek zostaną rozegrane po raz 12. Osiem złotych medali wywalczyły Niemki, dwa razy triumfowały Norweżki, raz Szwedki. Polki nigdy nie wystąpiły w turnieju finałowym.

 

Początek wtorkowego meczu w Popradzie o godz.17.30.

Tabela grupy 4. eliminacji ME kobiet:
  
        M pkt bramki
  1. Szwecja 4 12 10-0 
  2. Dania  4 7 5-1 
  3. Polska  4 7 5-4 
  4. Słowacja 5 6 8-6 
  5. Mołdawia 5 0 1-18
  
  Kolejne mecze Polek:
  
  12.04 Słowacja - Polska
  2.06 Polska - Szwecja 
  7.06 Dania - Polska 
  20.09 Polska - Mołdawia 
  
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze