Horror we Wrocławiu! Będzie trzeci mecz o finał!

Ależ to był mecz! W drugim spotkaniu półfinałowym Orlen Ligi Impel Wrocław pokonał PGE Atom Trefl Sopot 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25:23, 16:14)! Trzecie, ostatnie – decydujące o awansie do wielkiego finału – starcie już w piątek w Sopocie.

Początek poniedziałkowego meczu był niezwykle wyrównany. Taki stan utrzymywał się aż do drugiej przerwy technicznej, kiedy inicjatywę przejęły sopocianki. Dobrą grę swego zespołu ukoronowała asem serwisowym Maja Tokarska. Kolejna partia od początku należała do gospodyń, ale ich wysoka przewaga stopniała szybko. Głównie dzięki znakomitej postawie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty wygrały wrocławianki. Dwa następne sety dostarczyły widzom moc emocji. Trzeci należał do gości, czwarty – do gospodyń.

To siatkarki z Wrocławia lepiej rozpoczęły tie breaka (prowadziły nawet 4:1). Atom się jednak nie poddawał i co kilka chwil zmniejszał przewagę. I kiedy wydawało się już, że szala zwycięstwa przechyli się na stronę sopocianek, Impel doprowadził seta do końca wygrywając go do 14.

MVP spotkania została Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25:23, 16:14)

Impel Wrocław: Ptak, Kąkolewska, Hildebrand, Radecka, Skowrońska-Dolata, Costagrande – Sawicka (L) – Durr, Sikorska, Kaczor, Kossanyiova.

Atom Trefl: Tokarska, Balkestein-Grothues, Efimienko, Radenkovic, Kaczorowska, Zaroślińska – Durajczyk (L) – Łukasik, Cooper, Miros, Kaczmar.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1:1.

Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w piątek w Sopocie.