Mecze polskich szczypiornistów oglądało prawie 1,5 miliona widzów!

Inne
Mecze polskich szczypiornistów oglądało prawie 1,5 miliona widzów!
fot. Cyfrasport

Weekendowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zakończył się sukcesem naszej męskiej reprezentacji w piłce ręcznej. Spotkania w Polsacie Sport i Polsacie Sport News oglądało ponad 1,4 mln widzów!

Polacy nie dali szans rywalom, pokonując w trójmiejskiej Ergo Arenie kolejno: Macedonię 25:20, Chile 35:27 oraz w niedzielnym meczu wicemistrzów Afryki – Tunezję 28:24.

Największą widownię zebrało sobotnie spotkanie z Chile, w którym Polacy zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Mecz w Polsacie Sport i Polsacie Sport News oglądało 1 mln 440 tys. widzów, a łącznie oba kanały zanotowały udziały na poziomie 9,3% wśród wszystkich widzów i 8,5% w grupie komercyjnej.

Niewiele mniej, bo 1 mln 434 tys. kibiców, oglądało mecz z Tunezją o zwycięstwo w turnieju. Przełożyło się to na udziały ponad 8,7% w grupie 4+ i 7,4% w grupie 16-49. Piątkowe zwycięstwo nad Macedonią przyciągnęło 1 mln 260 tys. widzów, co zapewniło obu antenom 8,3% SHR w grupie wszystkich badanych i 8,7% SHR w grupie 16-49.

RH, INFORMACJA PRASOWA
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie