ME w ciężarach: Brązowy medal Polki

Inne
ME w ciężarach: Brązowy medal Polki
fot. PAP

Joanna Łochowska uzyskała w dwuboju 204 kg i zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg. W norweskim Forde triumfowała reprezentująca Azerbejdżanu Bojanka Kostowa-Minkowa z rezultatem 235 kg.

Drugie miejsce zajęła Rumunka Irina Lepsa - 205 kg.

 

W Norwegii nie udał się start Aleksandrze Klejnowskiej-Krzywańskiej, która rok temu w Tbilisi wywalczyła medal brązowy. W Forde Polka spaliła trzy podejścia w rwaniu do 86 kg i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Później w podrzucie walczyła o mały medal, ale z wynikiem 111 kg zajęła czwarte miejsce.

 

Łochowska także nie zaczęła najlepiej. W rwaniu spaliła dwa podejścia do 90 kg, dopiero trzecie było udane. Prowadzenie po pierwszym boju objęła Bułgarka z azerskim paszportem Kostowa zaliczając 105 kg. Druga była Ukrainka Weronika Iwasiuk - 90 kg, która wyprzedzała trzecią Łochowską dzięki niższej wadze ciała.

 

W podrzucie najlepszy rezultat - 130 kg uzyskała Kostowa, Łochowska miała trzeci wynik - 114 kg. Polkę w tym boju wyprzedziła Lepsa, która zaliczyła podejście do 117 kg.

 

Zawodniczka UKS Zielona Góra zdobyła swój pierwszy medal mistrzostw Europy. Rok temu w Tbilisi uplasowała się na 5. pozycji z rezultatem 198 kg. W Norwegii poprawiła się o sześć kilogramów w podrzucie, w rwaniu miała taki sam rezultat.

 

Mistrzostwa Europy są ostatnią szansą wywalczenia dla kobiecej reprezentacji Polski jednego miejsca na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Aby tak się stało, po nieudanych mistrzostwach świata w Ałmatach (2014) i Houston (2015), w klasyfikacji zespołowej muszą znaleźć się w czołowej szóstce krajów, które awansu do Rio jeszcze nie wywalczyły. Będą o nie rywalizować z reprezentantkami: Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Azerbejdżanu, Mołdawii, Łotwy, Albanii, Szwecji, W.Brytanii i Norwegii.

 

Wyniki w kat. 58 kg:
 
 1. Bojanka Kostowa (Azerbejdżan) 235 (105+130)
 2. Irina Lepsa (Rumunia)     205 (88+117)
 3. Joanna Łochowska (Polska)   204 (90+114)
 4. Weronika Iwasiuk (Ukraina)  198 (90+108)
 5. Ulrika Roos (Szwecja)     197 (87+110)
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze