Piłkarki Gwinei Równikowej wykluczone z igrzysk w 2020 roku

Inne
Piłkarki Gwinei Równikowej wykluczone z igrzysk w 2020 roku
fot. PAP/DPA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wykluczyła kobiecą reprezentację Gwinei Równikowej z eliminacji do turnieju olimpijskiego w 2020 roku w Tokio. Powodem są fałszywe dokumenty, jakimi posługiwała się jedna z zawodniczek w eliminacjach do Rio.

W zespole Gwinei Równikowej, który nie wywalczyła awansu i nie wystartuje w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku, występowała zawodniczka Camila Maria do Carmo Nobre de Oliveira, której udowodniono posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Zawodniczka posługiwała się dwoma paszportami, miała także dwie metryki z różnymi datami i miejscami urodzenia.

Po wykryciu oszustwa, oprócz dyskwalifikacji do turnieju olimpijskiego w 2020 roku, krajowa federacja Gwinei Równikowej została ukarana grzywną w kwocie 40 tysięcy franków szwajcarskich. Do tego de Oliveira została zawieszona na dziesięć meczów reprezentacji i musi zapłacić grzywnę 2 tysięcy franków.

FIFA potwierdziła także, że nadal prowadzi postępowanie wyjaśniające w stosunku do kilku innych zawodniczek tego zespołu, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ich dokumenty także nie są oryginalne.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie