Błaszczyk: Dzwonią telefony z Niemiec

Inne
Błaszczyk: Dzwonią telefony z Niemiec
fot. PAP

Po kilkunastu latach spędzonych w Niemczech, w 2011 roku Lucjan Błaszczyk wrócił do kraju i występuje w Palmiarni Zielona Góra. Czołowy tenisista stołowy superligi wciąż jest ceniony, a dowodem zainteresowanie ze strony jednego z klubów Bundesligi.

"Oferta z klubu niemieckiej ekstraklasy była interesująca, ale po rozmowach z rodziną zdecydowałem, że zostaję w ojczyźnie. Pięć lat temu powróciłem do Drzonkowa pod Zieloną Górą, tutaj prowadzę swą akademię tenisa stołowego, gram w miejscowej drużynie. Gdybym teraz wyjechał na rok za granicę, znów musiałbym w Polsce wszystko budować od początku" - powiedział PAP 41-letni Błaszczyk.

 

W obecnych rozgrywkach superligi jego zespół, w składzie ze słynnym Szwedem Joergenem Perssonem (bilans gier 3-2) i Japończykiem Taku Takakiwą (6-2), zajmuje siódme miejsce. Do zakończenia pierwszej fazy pozostały cztery kolejki, ale zielonogórzanie mają już tylko matematyczny szanse na awans do play off.

 

"Prawdopodobnie na ostatnie spotkanie - 10 maja z 3S Polonią Bytom - wzmocni nas Takakiwa. Jest szansa aby Persson, były mistrz świata i Europy, który za kilka dni skończy 50 lat, dołączył do nas ponownie w kolejnym sezonie. Na pewno pojawi się już w sierpniu, jeszcze przed startem rozgrywek, ale w turnieju... golfowym. Bardzo dobrze gra w golfa i będzie miał okazję zaprezentować umiejętności podczas otwarcia pola o nazwie Przytok Resort. W pobliżu mamy też 18-dołkowe Kalinkowe Pole, więc okazji do realizowania swej passy Joergenowi nie zabraknie" - stwierdził najlepszy zawodnik Palmiarni.

 

W tym sezonie superligi Błaszczyk wygrał 15 z 26 pojedynków; pokonał m.in. aktualnego i byłego mistrza kraju, tj. Tomasza Lewandowskiego (AZS Politechnika Rzeszów) i Daniela Góraka (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), a także uważanego za największy talent kolejnego reprezentanta Patryka Zatówkę z mistrzowskiej drużyny Olimpii-Unii Grudziądz.

 

Zapewniony udział w play off mają Olimpia-Unia, Dekorglass Działdowo i Kolping Frac Jarosław, a o ostatnie wolne miejsce rywalizują Dartom Bogoria i 3S Polonia.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie