Brabancka Strzała: Niespodziewane zwycięstwo Vakoca, Polacy daleko

Mistrz Czech, 23-letni Petr Vakoc (Etixx-Quick Step) wygrał w środę w Belgii kolarski wyścig Brabancka Strzała na trasie z Leuven do Overijse (203 km). Blisko 45-letni Włoch Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) zajął 14. miejsce.

Po wielu próbach ataków na trasie walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatnich kilkunastu kilometrach. Udana akcja młodego Czecha sprawiła, że samotnie przeciął linię mety wyprzedzając o 6 sekund Włocha Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert) i o 12 s Francuza Tony'ego Gallopina (Lotto Soudal).

Rebellin przyjechał w pierwszej większej grupce, która straciła do zwycięzcy 20 sekund. Z polskich kolarzy najwyżej, na 24. miejscu sklasyfikowany został Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Najlepszy z zawodników drugiej polskiej ekipy Verva Activejet - Adam Stachowiak był 71. tracąc do Vakoca 6.49.