Obie formacje zmierzyły się na mapie de_cache – po stronie antyterrorystów rozpoczynały popularne „myszy”. Niemiecka drużyna skutecznie odpierała ataki Brazylijczyków, którzy dwa tygodnie temu sięgnęli po zwycięstwo w pierwszym turnieju rangi major w tym roku. Przed zmianą stron, to właśnie mousesports mogło cieszyć się sporą przewagą na swoim koncie (wynik 11:4 po pierwszej połowie – przyp. red.) – FalleNa i spółkę stać było na ugranie zaledwie czterech punktów.

 

Pistoletówkę i dwie kolejne rundy po stronie broniącej zgarnęli gracze Luminosity i chyba wszyscy kibice liczyli na kolejny spektakularny comeback w wykonaniu Brazylijczyków. Na ich nieszczęście, były to jedyne punkty, które wpadły na ich konto po zmianie stron, bo gracze mousesports atakowali swoich przeciwników wręcz bezbłędnie. Kolejne punkty zdobywane przez niemiecką formację, szybko przygasiły nastroje graczy Luminosity, którzy o awans będą musieli walczyć w jutrzejszym spotkaniu z zaskakującym Tyloo.

 

Ostateczny wynik spotkania to 16:7 dla mousesports, które jako pierwsze zapewniło sobie bezpośredni awans do fazy pucharowej DreamHack Masters Malmo.