DreamHack Malmo: Natus Vincere kolejnym ćwierćfinalistą!

E-sport
@Natus Vincere

Kolejne spotkanie DreamHack Masters Malmo zakończone! Srebrni medaliści MLG Columbus – zawodnicy Natus Vincere – zwyciężyli z amerykańskim CLG wynikiem 19:15, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej tego niezwykle prestiżowego turnieju!

Spotkanie odbyło się na piaskach de_dust2, gdzie gracze Natus Vincere rozpoczynali po stronie antyterrorystów. Mimo wygranej pistoletówki, kolejne rundy padały na konto CLG, które świetnie wykorzystywało błędy swoich przeciwników. Dopiero przy stanie 3:1 dla Amerykanów, za odrabianie strat wzięli się nasi wschodni sąsiedzi, którzy zdołali ugrać kilka kolejnych rund i przed zmianą stron, mieliśmy na tablicy bardzo zbliżony wynik 8:7 dla CLG.

W drugiej połowie to Amerykanie nadawali tempo grze, a Na’Vi po raz kolejny zmuszone było do odrabiania strat. CLG prowadziło już nawet pięcioma punktami (wynik 12:7 – przyp. red.) i wtedy Zeus i spółka postawili wszystko na jedną kartę. Natus Vincere doprowadziło do wyrównania i dogrywki, w której okazali się lepsi od swoich przeciwników CLG, kończąc spotkanie wynikiem 19:15.

Natus Vincere jest już drugim zespołem po mousesports, który zapewnił sobie awans do ćwierćfinałów DreamHack Masters Malmo. Nie jest to jednak koniec przygody z turniejem dla graczy CLG, którzy jutro o awans z drugiego miejsca w grupie B powalczą z GODSENT.