Rekowski - przegrał z Wawrzykiem, wygrał bitwę o życie syna

Sporty walki

Marcin Rekowski (17-3, 14 KO) przegrał w ostatnim zawodowym pojedynku z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO) na Polsat Boxing Night, ale wygrał zdecydowanie ważniejszą bitwę. Dwa dni przed galą w Krakowie jego syn Oliwer przeszedł operację transplantacji nerki.

Marcin Rekowski informację o operacji syna otrzymał dwa dni przed galą. W czwartek pięściarz pojawił się na konferencji prasowej, a o jego rodzinnych sprawach wiedzieli tylko najbliżsi. Rekowski otrzymywał pozytywne wieści ze szpitala, a syn Oliwer wspierał tatę podczas walki. - Bardziej przejmowałem się walką taty niż swoją operacją - mówi Oliwer.

Rekowski porażki z Wawrzykiem nie rozpamiętuje, a ważniejsza dla niego jest walka z chorobą syna. - Nerka się przyjęła i wyniki są bardzo dobre - zdradza Marcin Rekowski.

Jeśli wyniki się potwierdzą Oliwer z tatą będą mogli spełnić ich wspólne marzenie. - W końcu pójdziemy wspólnie na basen, bo Oliwer nigdy jeszcze nie pływał. Ominęło nas sporo rzeczy i będziemy mogli to nadrobić - kończy pięściarz.

W załączonym materiale wideo materiał o rodzinnej sytuacji Rekowskiego.

Łukasz Starowieyski, mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze